MENU

PL | ENG| DE
Browar Witnica to strona dla pełnoletnich.

Strona https://browar-witnica.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.

Nasz serwis korzysta też z plików cookies, w celu personalizacji wyświetlanych treści w serwisie oraz wyświetlania reklam tudzież zliczania statystyk.

Jesteś tutaj: Aktualności Umowa na rozbudowę Lubuskiego Muzeum Browarnictwa podpisana!

Umowa na rozbudowę Lubuskiego Muzeum Browarnictwa podpisana!
2020-10-30

Świetne wieści z Urzędu Marszałkowskiego!

Projekt złożony przez Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Browarnictwa, który zakłada przeprowadzenie prac konserwacyjnych i modernizacyjnych w budynku "Starej Słodowni" Browaru Witnica, uzyskał ponad 2,5 mln zł dofinansowania w ramach PRO Lubuskie 2020.

Dofinansowanie przyznane przez Zarząd Województwa Lubuskiego umożliwi utworzenie Muzeum Browarnictwa z prawdziwego zdarzenia.

Obecnie wstępnie zaadaptowano na ten cel parter budynku, a do wykorzystania są jeszcze 3 kolejne poziomy, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu staną się kolejnymi salami muzealnymi.

Przed nami teraz ogrom prac, ale nie zamierzamy się ociągać i planujemy ukończenie inwestycji do końca 2021 roku.

W piątek, 30 października, uroczyście została podpisana umowa o dofinansowanie. 

Na północy regionu wspaniale rozwija się wszystko, co się wiąże z tradycjami piwowarskimi. Mam nadzieję, że niebawem dzięki projektowi muzeum browarnictwa będzie się pojawiać w Witnicy mnóstwo Lubuszan oraz turystów z całego kraju i spoza granic Polski. Browar w Witnicy jak mało kto rozumie kwestie związane z produktem regionalnym i eksponowaniem wartości naszego województwa – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

Muzeum powstanie w zabytkowym obiekcie Starej Słodowni, liczącym sobie 200 lat. Budynek wchodzi w skład zabudowy witnickiego browaru. Zakres prac obejmie prace remontowo-modernizacyjne oraz zakup sprzętu multimedialnego i wystawienniczego. Muzeum będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Wierzę, że będzie to olbrzymia atrakcja turystyczna. Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu, które należy podkreślić, ponieważ tradycje piwowarskie w Lubuskim są duże. Już teraz mamy sygnały o dużym zainteresowaniu pomysłem. Dziękuję samorządowi województwa za zaangażowanie i pomoc w realizacji – zapewnia Zdzisław Czyrka, Prezes Browaru w Witnicy.

Wartość inwestycji to blisko 3,5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie z programu RPO Lubuskie 2020.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez BotExpert24 Sp z o.o