MENU

PL | ENG| DE
Browar Witnica to strona dla pełnoletnich.

Strona https://browar-witnica.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.

Nasz serwis korzysta też z plików cookies, w celu personalizacji wyświetlanych treści w serwisie oraz wyświetlania reklam tudzież zliczania statystyk.

Jesteś tutaj: Aktualności Muzeum Browarnictwa wzbogacone o eksponaty z Kostrzyna

Muzeum Browarnictwa wzbogacone o eksponaty z Kostrzyna

Lubuskie Muzeum Browarnictwa przy witnickim browarze wciąż powiększą liczbę nowych eksponatów. Jakiś czas temu w Muzeum Twierdzy Kostrzyn pojawiła się delegacja browaru z prezesem Zdzisławem Czyrką na czele. Celem wizyty było zapoznanie się z zasobami znajdującymi się w MTK związanymi z piwowarstwem. Władze kostrzyńskiej placówki zobowiązały się wówczas do wsparcia idei muzeum w Witnicy. W ślad za zobowiązaniem zostały wyselekcjonowane ze zbiorów Twierdzy przedmioty, które mogłyby wzbogacić wystawę w Witnicy.

14 grudnia reprezentacja browaru ponownie udała się do Kostrzyna. Tym razem na jej czele stał Roman Sybal, który jest głównym animatorem powołania muzeum do życia i który pełni funkcję jego kustosza. Nastąpiło protokolarne przekazanie zabytków będących w posiadaniu kostrzyńskej placówki.

Przekazane zostały m. in.: krata na butelki z browaru Graula, szyld reklamowy browaru Schultheiss, duży ozdobny (uszkodzony) kufel, kilkanaście butelek oraz kilkadziesiąt porcelanowych zatyczek do butelek. Przekazanie ma charakter długoletniego wypożyczenia, a prezentowane eksponaty kostrzyńskie mają zostać odpowiednio oznakowane w gablotach w Witnicy.

Przy okazji ponawiamy apel o przekazanie innych zabytków znajdujących się w posiadaniu osób prywatnych, które mogłyby wzbogacić witnicką ekspozycję (kontakt - Roman Sybal, tel.: 605 033 785, e-mail: syb@op.pl).

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez BotExpert24 Sp z o.o