MENU

PL | ENG| DE
Browar Witnica to strona dla pełnoletnich.

Strona https://browar-witnica.pl jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.

Nasz serwis korzysta też z plików cookies, w celu personalizacji wyświetlanych treści w serwisie oraz wyświetlania reklam tudzież zliczania statystyk.

Jesteś tutaj: Aktualności Lubuskie Muzeum Browarnictwa powiększa zasoby

Lubuskie Muzeum Browarnictwa powiększa zasoby

Inicjatywa powołania do życia Lubuskiego Muzeum Browarnictwa przy Browarze Witnickim wzbudziła szerokie zainteresowanie w gronie osób zajmujących się kolekcjonerstwem i historią.

Jakiś czas temu otrzymaliśmy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn wiele przedmiotów związanych z produkcją piwa na obszarze dzisiejszej Ziemi Lubuskiej (część przedmiotów została przekazana na stałe, a część w długoterminowe użyczenie). Na wspólny apel obydwu muzeów odnośnie przekazywania do Witnicy eksponatów, odpowiedzieli także prywatni kolekcjonerzy, wśród nich również kostrzynianie.

Największą „porcję” eksponatów zaoferował pan Mirosław Dobrzański, który przekazał m. in. beczkę browaru Schulteheis, kilkanaście butelek oraz całą rzeszę porcelanowych zatyczek do piwa. Formalne przekazanie nastąpiło w siedzibie Muzeum Twierdzy Kostrzyn w dniu 22.01. br. Odbierającym był kustosz witnickiego muzeum p. Roman Sybal

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez BotExpert24 Sp z o.o